Publicerad av thomas fessler den 2012-02-02
Vad är TouchSports? TouchSports Tennis är en app som låter användare spela en avslappnad version av tennis på sin iPhone eller iPod touch. Appen har tre manliga och tre kvinnliga spelare att välja mellan, tre banor att spela på och tre nivåer av svårighetsgrad. Appen har också 3D-grafik, touch- och tilt-kontroller och en dynamisk kamera.
- Tre manliga och tre kvinnliga spelare att välja mellan
- Tre banor att spela på: USA, Frankrike och Storbritannien
- Tre nivåer av svårighetsgrad
- Förbättrad EASY-läge
- 3D-grafik
- Touch- och tilt-kontroller
- Dynamisk kamera
- Arcade-stil gameplay
- Visuella spelinstruktioner
- Actionfylld karaktärsanimation
- Kvalitativ musik och ljud effekter
- Console quality experience.
Ladda ner kompatibel APK på PC
Ladda ner Apk | Utvecklare | Rating | Score | Aktuell version | Vuxen rankning |
---|---|---|---|---|---|
↓ Ladda ner Apk för PC | thomas fessler | 1 | 5 | 1.2 | 4+ |
Skaffa PC-app eller de bästa alternativen (direktnedladdning)
App | Ladda ner | Rating | Maker |
---|---|---|---|
![]() |
Skaffa app eller alternativ ↓ | 1 Recensioner 5 |
thomas fessler |
Alternativt, följ instruktionerna nedan för att använda TouchSports™ Tennis på din PC:
För närvarande är TouchSports inte tillgängligt för direkt nedladdning på en dator. Du kan dock använda emulatorer för att köra Android-appar som denna på en dator.Lär dig hur du använder TouchSports™ Tennis på din dator i dessa 5 enkla steg:
Till att börja med kan du välja mellan någon av programmen nedan:
Jag rekommenderar Bluestacks.
Öppna emulatorn >> skriv TouchSports i sökfältet >> klicka på Sök. Du kommer nu att se TouchSports appen. Öppna den och klicka på knappen "Installera" för att starta installationen.
Ladda ner på MAC
Ladda ner Apk | Utvecklare | Rating | Score | Aktuell version | Vuxen rankning |
---|---|---|---|---|---|
Gratis På iTunes ↲ | thomas fessler | 1 | 5 | 1.2 | 4+ |
Kul spel!
Detta är ett trevligt tennis-spel :) Först missade jag helt att man kan placera bollen och trodde det helt gick ut på att bara klicka där den ska springa. Hade varit kul att kunna slå bollen manuellt, men det funkar såhär också. To dev: Do shoes really make that sound on grass and sand? ;)
Snyggt och välgjort
Klart värt att testa! :)