Publicerad av SJ AB den 2020-12-16
Vad är SJ Labs? SJ Labs är en app som används för att testa nya och spännande idéer tillsammans med resenärer. Appen har en inbyggd feedbackfunktion för att samla in synpunkter från användarna. I denna version av appen kan användare se position och hastighet på nästan alla SJ-tåg samt hitta obokade sittplatser på regionaltåg på sträckan Göteborg - Stockholm över Västerås.
- Möjlighet att se position och hastighet på nästan alla SJ-tåg
- Hitta obokade sittplatser på regionaltåg på sträckan Göteborg - Stockholm över Västerås
- Inbyggd feedbackfunktion för att samla in synpunkter från användare.
Ladda ner kompatibel APK på PC
Ladda ner Apk | Utvecklare | Rating | Score | Aktuell version | Vuxen rankning |
---|---|---|---|---|---|
↓ Ladda ner Apk för PC | SJ AB | 0 | 4.6.2 | 4+ |
Skaffa PC-app eller de bästa alternativen (direktnedladdning)
App | Ladda ner | Rating | Maker |
---|---|---|---|
![]() |
Skaffa app eller alternativ ↓ | 0 Recensioner |
SJ AB |
Alternativt, följ instruktionerna nedan för att använda SJ Labs på din PC:
För närvarande är SJ Labs inte tillgängligt för direkt nedladdning på en dator. Du kan dock använda emulatorer för att köra Android-appar som denna på en dator.Lär dig hur du använder SJ Labs på din dator i dessa 5 enkla steg:
Till att börja med kan du välja mellan någon av programmen nedan:
Jag rekommenderar Bluestacks.
Öppna emulatorn >> skriv SJ Labs i sökfältet >> klicka på Sök. Du kommer nu att se SJ Labs appen. Öppna den och klicka på knappen "Installera" för att starta installationen.
Ladda ner på MAC
Ladda ner Apk | Utvecklare | Rating | Score | Aktuell version | Vuxen rankning |
---|---|---|---|---|---|
Gratis På iTunes ↲ | SJ AB | 0 | 4.6.2 | 4+ |
- Bra initiativ för att samla synpunkter och förbättra tågresor.
- Användarvänlig och lätt att navigera.
- Ger möjlighet att se tågstatus och förseningar i realtid.
- Möjlighet att se tidigare synpunkter och svar från tågbolag.
- Ger möjlighet att rapportera problem och synpunkter direkt till tågbolag.
Bra idé men
Bra initiativ men när jag försöker skicka in en synpunkt så får jag upp en ruta med ”permission denied”. Det vore bra om man kunde välja att se alla tåg, så man vet vilka tåg som är på G före SJs. Ni kan ju få ut den informationen från samma api, så det är ju lätt att ordna!
iPad, iPad, iPad!
Ni måste verkligen ordna så att framförallt den ordinarie SJ-appen blir universal! I övrigt: bra koncept att utveckla ”inför öppen ridå”. Tack, hälsar en tågpendlare!
Fungerar inte
Efter att ha gått igenom introduktionen så kommer det upp en röd error screen. Kan inte göra något. Samma sak om jag dödar appen och startar igen.