Blink Shell, Build & Code

Ladda ner Blink Shell, Build & Code

Publicerad av Blink Shell, Inc den 2026-05-11

  • ⓘ Kompatibilitet: Kräver Windows 11, Windows 10, Windows 7
  • Kategori: Developer Tools
  • Formellt Tillstånd: Gratis
  • Språk: Svenska
  • Aktuell version: 18.6.2
  • Filstorlek: 54.75 MB



Ladda ner ⇩
Användares rekommendation:

3/5

3
Från 19 användarbedömningar.

★ ★ ★ Blink Shell, Build & Code Översikt

Vad är Blink Shell, Build & Code? Blink är en app för Unix-server som är snabb, alltid påslagen, har bra tangentbordsstöd och anpassningsbara teckensnitt och teman. Appen har också en enkel och intuitiv användargränssnitt, stöd för anpassade anslutningar och SplitView-funktion för att söka på Google och chatta med kollegor.


Förhandsgranska

Blink Shell, Build & Code på PC   Blink Shell, Build & Code på PC   Blink Shell, Build & Code på PC   Blink Shell, Build & Code på PC  


Blink Shell, Build & Code funktioner och beskrivning

- Snabb rendering med hjälp av Chromiums HTerm

- Alltid påslagen med hjälp av Mosh som övervinner instabil och intermittent anslutning

- Bra tangentbordsstöd, inklusive stöd för Bluetooth-kopplade tangentbord och anpassade tangentbordsinställningar

- Anpassningsbara teckensnitt och teman, inklusive Powerline-varianter

- Enkel och intuitiv användargränssnitt med fullskärmsläge och Swipe-, Slide- och Pinch-to-zoom-funktioner

- Konfigurerbara anslutningar med stöd för iCloud-synkronisering

- SplitView-funktion för att söka på Google och chatta med kollegor

- Öppen källkod med möjlighet att delta i gemenskapen och lämna feedback och funktionerförfrågningar.

Ladda ner kompatibel APK på PC


Ladda ner Apk Utvecklare Rating Score Aktuell version Vuxen rankning
↓ Ladda ner Apk för PC Blink Shell, Inc 19 2.89474 18.6.2 4+

Hur man Hämta och installera Blink Shell, Build & Code på din Windows-dator

Skaffa PC-app eller de bästa alternativen (direktnedladdning)



Ladda ner en app som Blink Shell, Build & Code på Windows PC! Direktnedladdning nedan:

App Ladda ner Rating Maker
pc app Blink Shell, Build & Code Skaffa app eller alternativ ↓ 19 Recensioner
2.89474
Blink Shell, Inc

Alternativt, följ instruktionerna nedan för att använda Blink Shell, Build & Code på din PC:

För närvarande är Blink Shell, Build & Code inte tillgängligt för direkt nedladdning på en dator. Du kan dock använda emulatorer för att köra Android-appar som denna på en dator.Lär dig hur du använder Blink Shell, Build & Code på din dator i dessa 5 enkla steg:


Steg 1: Ladda ner och installera en Android-emulator

Till att börja med kan du välja mellan någon av programmen nedan:

  1. Nox-app .
  2. Bluestacks .

Jag rekommenderar Bluestacks.


Steg 2: Hur man använder Blink Shell, Build & Code

Öppna emulatorn >> skriv Blink Shell, Build & Code i sökfältet >> klicka på Sök. Du kommer nu att se Blink Shell, Build & Code appen. Öppna den och klicka på knappen "Installera" för att starta installationen.

Ladda ner på MAC


Ladda ner Apk Utvecklare Rating Score Aktuell version Vuxen rankning
Gratis På iTunes ↲ Blink Shell, Inc 19 2.89474 18.6.2 4+

Recensioner

Bästa programvaran Developer Tools, som Blink Shell, Build & Code



Fler appar från utvecklaren

keyboard_arrow_up