Publicerad av Thorengruppen den 2024-02-19
1. Funktionalitet som finns är bl.a. nyhets- och meddelandehantering, visning av schema, visning av frånvaro och inlämningsuppgifter.
2. Appen ger mobil tillgång till läroplattformen Progress.
3. Uppgifter kan även lämnas in genom appen.
Ladda ner kompatibel APK på PC
Ladda ner Apk | Utvecklare | Rating | Score | Aktuell version | Vuxen rankning |
---|---|---|---|---|---|
↓ Ladda ner Apk för PC | Thorengruppen | 164 | 1.92073 | 1.15.4 | 4+ |
Skaffa PC-app eller de bästa alternativen (direktnedladdning)
App | Ladda ner | Rating | Maker |
---|---|---|---|
![]() |
Skaffa app eller alternativ ↓ | 164 Recensioner 1.92073 |
Thorengruppen |
Alternativt, följ instruktionerna nedan för att använda Progress på din PC:
För närvarande är Progress inte tillgängligt för direkt nedladdning på en dator. Du kan dock använda emulatorer för att köra Android-appar som denna på en dator.Lär dig hur du använder Progress på din dator i dessa 5 enkla steg:
Till att börja med kan du välja mellan någon av programmen nedan:
Jag rekommenderar Bluestacks.
Öppna emulatorn >> skriv Progress i sökfältet >> klicka på Sök. Du kommer nu att se Progress appen. Öppna den och klicka på knappen "Installera" för att starta installationen.
Ladda ner på MAC
Ladda ner Apk | Utvecklare | Rating | Score | Aktuell version | Vuxen rankning |
---|---|---|---|---|---|
Gratis På iTunes ↲ | Thorengruppen | 164 | 1.92073 | 1.15.4 | 4+ |
- Appen är smart och bra gjord.
- Det är möjligt att se sonens schema i appen.
- Det finns detaljerad information om inlämningsuppgifter, APL, studieplan och annat.
Fixa
Bara fixa så man kan se allting man kan se på hemsidan men i appen istället. ISP, detaljer om inlämningsuppgifter, APL, Studieplan och allt annat. FIXA ER APP!!!
Dålig mobil app
Mobil versionen är väldigt dålig. Svårt att komma in på appen Schemat brukar fungera dåligt Svårt att skicka in på mobilen
Går inte ens att logga in
Var tvungen till att byta lösenord och nu funkar inte gamla eller nya lösenordet på appen.
Appen borde vara för användare (…) och anpassas efter behov.
Jag skriver vad just jag tycker fast säkert andra upplever samma bekymmer med appen. Först och främst Inloggning; Appen saknar inställningar för hantering av inloggning. Jag är trött på att fyll i varenda gång användarnamn och lösenord vilka inte alltid minns jag. Jag personligen tycker att åtminstone man borde kunna/ ha möjlighet att vilja om vill eller inte behålla användarnamn. Vad för resten får många av användare underlättar inloggning. Just det att inloggning är hindrande är jag Int villig att använda appen då och då utom endast när jag måste. Notiser; Sedan förändringar då kom information om att elever har tillgång till föräldrarnas telefoner förändrades rutiner med tillgång till appen och inloggning. Det medförde stopp för notisar, vilka sluttade fungera. Utöver detta minns jag att de sist mottagna notisar hade ingen direkt koppling till inkomna meddelande i appen. Jag vart vingen bläddra bland inkomna vad som är nytt. Chema; Använder iPhone och har testat även på en annan iPhone vad händer när man kommer in i schema. Om man kommer in finn ingen knap/ funktion att komma tillbaka. Det är nödvändigt med att stänga av appen och starta från början. I övrigt har jag inte mycket att säga om och tycker att fungerar bra. Det vad jag skulle uppskatta vid frånvaro anmälan att ska kunna välja t.ex. sen ankomst, frånvaro under viss/a lektion/er eller hel dag. Ibland har jag lite mer att säga om dock inte alltid har jag tid att skriva om. Tack
OMG BECKY
Snälla skaffa mörk tema läge på appen. Det finns elever som sliter igenom kvällarna och nätterna bara för ni har så ”strukturerad” deadlines. Mina ögon behöver vila efter all tråkig VIT bakgrund. thank, u next.